Menu

Náš příběh

Blázinec. Tak by šel popsat náš první rok. V říjnu 2015 jsme k Vám vyslali naše první piva. Logo se dodělávalo ještě v noci před prvním závozem a my nervózně čekali na první reakce. Jako správný startup jsme si pronajali dvě garáže a naplnili je pivem. Zpětně si nejsme zcela jistí, jak se to stalo, ale najednou jsme byli vyprodaní. Pivovar začal rychle růst a my tam ve třech trávili kolem 15 hodin denně.

Po klasických pivech jako je APA, IPA a Stout jsme začali dělat to, proč jsme pivovar zakládali – experimentovat. Uvařili jsme první českou White IPA, Cream porter a později přidali první český kyseláč „Pilsener Weisse“, který spustil lavinu českých kyseláčů a konečně zodpověděl otázku, zda jsou Češi na tyto styly připraveni – rozhodně. Největším překvapením pro nás bylo, když jsme po 6 měsících vystoupali na Untappd.com na pátou příčku v ČR a vzápětí se dostali mezi naprostou českou špičku v magazínu Forbes.

Koncept

Pro pochopení našeho piva je třeba si uvědomit, že pivo není jen světlý a tmavý ležák. Pivo se rozděluje na tzv. „pivní styly“, které vznikly v různých koutech světa. Rozmanitost chutí, vůní a barev je obrovská, stejně jako se liší ingredience a síla těchto piv. Nebaví nás pít každý večer stejné pivo. Proto přicházíme takřka každý měsíc s novými styly a kombinacemi, které v ČR dosud nikdo neuvařil. Pojďte s námi poznávat pivní svět.

Náš tým

Filip „Fil“ Miller (vlevo vzadu), je náš sládek, spolumajitel, ekonomický imigrant a vrchní degustátor. Pivo začal vařit doma v Sydney. Před devíti lety si však koupil letenku do Čech, popojel do Plzně a již zde zůstal. Když nevaří pivo, obchází pivní bary a hodnotí piva na ratebeer.com, kde drží český rekord s 7700+ ohodnocenými pivy. V pivovaru zodpovídá za receptury a neustále přináší nápady na pomezí "progresivní" a "naprostá šílenost".

Petr "Nemámčas" Vynáhlovský (před Filem) zodpovídá za technologii a výrobu. Když nevaří pivo v pivovaru, jde domů a vaří si ho tam.

Láďa "Vařtevícpiva" Vrtiš (vpravo u vlajky) zodpovídá za obchod a ekonomické fungování pivovaru. Nejčastěji jej zastihnete na "kontrolách kvality" v nějakém z pražských pivních podniků.